Stepisol

Põrandaalune materjal, mis vastab heliisolatsioonile seatavatele nõudmistele

Ruumide läbikostvus ja häirivad helid on paljudele inimestele olnud osa nende igapäevaelust. Kuid nüüd pole enam mingitpõhjust enam neid häirivaid helisid kannatada. Tänuõigele alusmaterjalile võib saavutada puitpõranda ja betoonplaatide täieliku heliisolatsiooni.
Stepisol on sekundaartoormest valmistatud ainulaadset heliisolatsioonivõimet omav patenteeritud isolatsioonimaterjal. Praegu kasutatakse seda materjali nii uutes korterites ja büroodes kui ventilatsiooni- ja masinaruumides ja spordisaalides, aga ka korterite ja pööningute ümberehitamisel.

 

Vastavalt kasutusalale sujuvalt kohaldatud paksus

Stepisoli näol on tegemist mitmesugustes valdkondades kasutatavate viskooselastsete plaatide, vaipade ja liistudega. Materjali võib tellida alates 5 mm paksusest kihist kuni vastavalt vajadusele kohaldatud sujuvalt suurenevate mõõtudeni, sest Stepisol laotatakse laiali ja lõigatakse soppide ja nurkade järgi parajaks. Ja seejärel võibki paigaldada püsiva põranda. Stepisol-vaipu kasutatakse parkettpõrandate all, vastavaid heliliiste aga palgilaadsete konstruktsioonide puhul.

 

Iseenesestmõistetav standard üha suurema hulga ehitusfrmade jaoks

Linköpingi ülikool, Hammarby Sjöstad, Winn Hotell Solnas, Sjöängsi kool Örbys - need on ainult mõned näited suurematest ehitusprojektidest, kus heliisoleeriva efekti saamiseks on kasutatud Stepisoli. Paljude suuremate ehitusfrmade jaoks
on see materjal muutunud uueks standardiks. Stepisol on registreeritud ehitusmaterjalina ning kantud ka Rootsi Ehitusteenistuse keskkonnakaupade registrisse.


Juhendid projekteerimiseks

Stepisol asetatakse otse alusele; palkidele või betoonpõrandale. Oluline on, et plaate ei kinnitatapalkidele naelte või muu sarnase abil.

Korteri või pööningu ümberehitamine: põrandaaluse plaadina kasutatakse vähemalt kahte 16 millimeetrilist laastplaati. Kui kasutate 30 mm Stepisol plaate kombineerituna plastist või linoleumist põrandakattega, vastab tulemuseks saadav konstruktsioon puitpalkaluse korral õhu- ja sammuheli klassile B (SS 02 52 67 järgi) ja betoonpalkaluse puhul klassile A.

Masinaruum: põrandaaluse konstruktsioonina kasutatakse (aiaplaatide tüüpi) betoonplaate koos nende peale asetatava kaltsupapiga. Põrandaalune konstruktsioon tehakse samuti nagu korteri või pööningu puhul (vt. ülal).

Prusspalgikiht või betoon: Stepisoli heliliist kinnitatakse või liimitakse palkidele enne põrandaaluse konstruktsiooni Sportgolv (spordipõrand monteerimist)
- Stepisoli plaat (50 mm) ja kaks 16 mm laastplaati koos plast- või puitpõrandakattega.